• help@blokowe.pl
  • 41 242 12 22

Internet mobilny

Korzystaj z ultraszybkiej technologii LTE gdziekolwiek jesteś!

Sprawdź naszą ofertę!

Internet Mobilny to synonim wygody i wszechstronności. Dzięki niemu możliwe jest surfowanie po sieci nawet w najbardziej niecodziennych warunkach. LTE to opcja internetu mobilnego, dzięki któremu można cieszyć się doskonałą łącznością z siecią na smartfonie, tablecie czy laptopie.

Dostęp do sieci zawsze pod ręką !

Internet Mobilny to doskonałe rozwiązanie dla osób, które korzystają z sieci poza domem.

Mogą to być miłośnicy podróżowania, osoby często wyjeżdżające w delegacje bądź zmieniające miejsce zamieszkania. Dzięki internetowi LTE będą mogły zawsze cieszyć się super zabawą, a przy tym będą mogły bez trudu wykonywać swoje obowiązki służbowe przez internet. To również bezpieczna opcja zapasowa, kiedy łącze stacjonarne z jakichkolwiek powodów przestanie działać.

Szybki, mobilny internet LTE można zastosować w domu. Jest dobrym rozwiązaniem, gdy do naszej lokalizacji nie dociera internet światłowodowy.

Zalety:

Przenośny, można z niego korzystać przy każdym wyjściu z domu lub w podróży.
Można go szybko udostępnić na inne urządzenie Wi-Fi.
Imponująca szybkość transferu danych - Technologia LTE pozwala osiągnąć prędkość do 150 Mb/s.

Prędkość internetu mobilnego

Internet LTE występujący również pod nazwą 4G, to internet mobilny najnowszej generacji, opracowany jako następca technologii 3G. LTE 4G oferuje swoim użytkownikom naprawdę duże możliwości. Technologia ta pozwala na pobieranie danych z maksymalną prędkością 225 Mb/s oraz wysyłane danych z maksymalną prędkością 45 Mb/s. Takie parametry łącza sprawiają, że internet mobilny doskonale sprawdza się w roli internetu domowego. Bezprzewodowe łącze o takich parametrach pozwoli Ci na komfortowe przeglądanie stron www, korzystanie z poczty elektronicznej i portali społecznościowych, a ponadto umożliwi szybkie ściąganie plików i bezproblemowe korzystanie z multimediów dostępnych on-line. Warto jednak pamiętać, że na prędkość i jakość połączenia wpływa wiele czynników niezależnych od dostawcy, są to między innymi odległość między użytkownikiem a nadajnikiem, obciążenie infrastruktury, warunki pogodowe, ukształtowanie terenu czy gęstość zabudowy.

Zalety internetu mobilnego

Do odbiorców internet LTE dociera za pośrednictwem nadajników sieci komórkowej. Dostęp do tej usługi możliwy jest praktycznie na terenie całego kraju. Internet mobilny może, więc zastąpić internet stacjonarny we wszystkich miejscach, do których nie dotarła jeszcze infrastruktura naziemna. Powszechna dostępność to nie jest jedyna zaleta LTE. Technologię tę cechuje również prostota, a co za tym idzie – praktyczność. Do połączenia z internetem LTE potrzebna jest tylko aktywna karta SIM obsługująca tę technologię oraz router. Kartę SIM wystarczy umieścić w routerze, a urządzenie podpiąć do zasilania. W ten prosty sposób stworzysz domową sieć WiFi, do której podłączyć możesz inne urządzenia – laptopy czy tablety. W roli routera możesz wykorzystać również swój telefon. Korzystając z opcji udostępnienia internetu, umożliwisz dostęp do sieci innym użytkownikom. Korzystanie z internetu mobilnego nie wiąże się z koniecznością instalowania żadnej dodatkowej infrastruktury – przewodów czy anten. Jest po rozwiązanie wygodne, zwłaszcza gdy mieszkasz w wynajętym mieszkaniu, akademiku lub na stancji. Internet mobilny jest również bardzo dobrym rozwiązaniem, gdy planujesz przeprowadzkę lub często zmieniasz miejsce zamieszkania.

Przyjdź do nas
ul.Iłżecka 91 Ostrowiec Świętokrzyski
Zadzwoń do nas
41 242 12 22
Napisz do nas
biuro@blokowe.pl